Dziękujemy!

    O tym, że Żywienie Optymalne (dieta Jana Kwaśniewskiego) może zdziałać cuda dziś już nie trzeba nikogo przekonywać. Setki ludzi, którzy przewinęli się przez niespełna 9 miesięcy, przez nasze Centrum jest na to najlepszym dowodem. Cieszymy się, ze znaleźli u nas fachową pomoc, która pozwoliła im pozbyć się chorób, wobec których akademicka medycyna okazywała się nierzadko kompletnie bezradna. W tym celu nawiązaliśmy owocną współpracę z najlepszymi lekarzami optymalnymi w Polsce. Dr Krzysztof Krupka, dr Jan Wróbel odwiedzają nas często i chętnie przyjmują pacjentów  A wspaniały doktor nauk medycznych Aleksander Zieliński pomaga nam każdego dnia. To wspinali lekarze i Ludzie Wielkiego Serca. Każdego dnia cieszmy się z ich sukcesów, bo oznaczają one wielu ludzi, którzy powracają do zdrowia i to zwykle dzięki samemu, poprawnemu jedzeniu – bez kosztownych leków, które lekarze optymalni polecają zwykle... wyrzucić!

    Żywienie Optymalne pozwala też uzyskać prawidłową wagę ciała i to bez głodzenia się, wyrzeczeń czy stosowania kosztownych i wysoce podejrzanych „cudownych preparatów”. W klubie Sami Swoi (Poznań, Stary Rynek 99/100), w każdą sobotę dyżurują doświadczeni dietetycy z wieloletnim stażem, którzy zainteresowanym pomagają, zupełnie za darmo, skorygować pojawiające się błędy żywieniowe. U osób z lżejszymi dolegliwościami, lub takich, które chcą tylko schudnąć wystarcza zwykle konsultacja z dietetykiem.

    Ale nasi dietetycy to nie tylko klub Sami Swoi i nasze Centrum. Uruchomiliśmy za pośrednictwem Internetu Wirtualną Arkadię z porad, której korzystają ludzie z całego świata. To bardzo ważna sprawa, bo dotychczas ludzie, poza Polską, nie mieli, do kogo się zwrócić o fachową poradę żywieniową.

    W tym czasie, w Poznaniu restauracja – klub Sami Swoi zaczęła serwować wyśmienite i niedrogie dania optymalne przygotowane pod czujnym okiem naszych dietetyków i gospodarza klubu – cesarza poznańskiej patelni pana Wiesława Kowalskiego. Sami Swoi są pierwszą optymalną restauracją na świecie!

    Dla tych chorych, którym lekarze zapisali zabiegi prądami selektywnymi, uruchomiliśmy gabinet z takimi prądami w centrum Poznania (ul. Wrocławska 6), gdzie można wziąć, za niewielkie pieniądze, serię takich zabiegów.

    Ale na reszcie naszej planety z takimi zabiegami były poważne problemy, ponieważ brakowało dobrych, niedrogich i dostępnych aparatów do ich wykonywania. Dlatego też nawiązaliśmy współpracę z firmą Delta, która korzystając z naszych doświadczeń skonstruowała i wyprodukowała, niedrogi, a zarazem znakomity aparat Selectronik. Okazał się bardzo potrzebny. Dziś dziesiątki Selectroników niosą ulgę chorym na... kilku kontynentach! A aparat jest dostępny zaledwie od dwóch miesięcy!

    Optymalni mają często kłopoty z zaopatrzeniem w produkty żywnościowe właściwe w Żywieniu Optymalnym, dlatego też pomogliśmy sklepowi spożywczemu państwa Szczecińskich (ul. Krakowska 21), wyspecjalizować się w produktach dla Optymalnych. Ich asortyment stale rośnie, a największym powodzeniem cieszą się wyśmienite, naturalne wędliny produkowane specjalnie dla optymalnych w małej masarni w Koźminku.

    Dwa razy w miesiącu, w klubie Sami Swoi można (za darmo) uczestniczyć w wykładach o Żywieniu Optymalnym. Jeden z tych wykładów jest zawsze przeznaczony dla początkujących – zapraszamy.

    Umożliwiliśmy zainteresowanym stały dostęp do książek i innych publikacji o Żywieniu Optymalnym, a miesięcznik „Optymalnik” wydawany przez kol. Trojanowskiego z Katowic jest u nas stale dostępny – nawet archiwalne numery.

    Z naszą współpracą funkcjonuje Arkadia LIDO w Jastrzębiej Górze – najlepszy optymalny ośrodek wypoczynkowo – leczniczy w Polsce. Tam też, w tym roku, po raz pierwszy w historii zorganizowano kolonie dla dzieci i młodzieży optymalnej.

    A ponieważ Lech Wałęsa, Władmir Putin, Ojciec Święty Jan Paweł II żywią się optymalne i bardzo sobie chwalą, zgłaszają się do nas po ustawienie diety ludzie, których nazwiska znamy z pierwszych stron gazet. I są to zwykle ludzie zupełnie zdrowi, a zaczynają poprawne żywienie, ponieważ zdrowymi chcą pozostać.

    Takich ośrodków jak nasz jest już w Polsce sporo. Niektóre funkcjonują już od wielu lat, ale wszystkie one, razem wzięte nie dokonały tyle ile nasze Centrum przez zaledwie dziewięć miesięcy. To jednak, nie tylko nasza zasługa. To również zasługa naszych przyjaciół – Ludzi Wielkiego Serca, którzy zupełnie bezinteresownie wspomagają nas swoją wiedzą, możliwościami i zawsze są gotowi służyć pomocą. Jest ich legion – nie sposób wymienić wszystkich, a więc nie wymieniamy nikogo. Chcemy powiedzieć im wszystkim – DZIĘKUJEMY! Dziękujemy w imieniu własnym, a przede wszystkim w imieniu setek ludzi, którzy dzięki naszej działalności odzyskali zdrowie, humor i wigor.

Ewa i Mariusz Waszak

Pobierz plik zawierający artykuł