Żywienie Optymalne kontra „diety”

    Kiedy człowiek, który zainteresował się dietetyką, czyli żywieniem stanie przed działem poświęconym tej tematyce w większej księgarni zapewne poczuje się mocno zdezorientowany. Znajdzie tam dziesiątki tytułów poświęconym najrozmaitszym i zdecydowanie różniącym się miedzy sobą dietom. A każdą niemal napisał jakiś mądrala z tytułem „profesor”, „docent” albo inny „doktor”. I bądź tu człowieku mądry? Kto ma rację? Czy lepsza jest dieta „X” czy „Y”, a może jeszcze jakaś inna? Przecież wszyscy nie mogą mieć racji? To prawda – nie mogą i na ogół nie mają.

    Dlaczego zatem wybieramy właśnie Żywienie Optymalne, a nie którąś z dziesiątek innych diet? Sprawa jest stosunkowo prosta. Proponowane przez nas Żywienie Optymalne jest jedyną dietą, która została... przebadana. Zresztą te badania prowadzone są cały czas np. przez dr Włodzimierza Ponomarenko, Jana Kwaśniewskiego, prof. Christiana B. Allana czy Wolfganga Lutza. Dzięki ich pracy, o tej diecie wiemy coraz więcej i jest to nauka żywa – rozwija się cały czas. Ponad to żywienie wysokotłuszczowe i niskowęglowodanowe jest to jedyny rodzaj diety zgodny z nauką współczesnej biochemii, która to nauka bada procesy metaboliczne zachodzące w naszych organizmach. I to stąd właśnie pochodzą wszystkie „cudy” diety optymalnej, czyli ustępowanie większości „nieuleczalnych” chorób, trwałe uzyskiwanie wagi należnej itd. Nie bez znaczenia jest to, że nasz rodzaj żywienia jest też bardzo smaczny i zgodny z tradycjami naszej kuchni. Zwłaszcza wielkopolskiej. Jest też stosunkowo tani i nikt w nim nie namawia do kupowania jakichkolwiek specjalnych preparatów czy medykamentów. W Polsce jest już dość sporo doświadczonych Optymalnych z wieloletnim stażem. To bardzo specyficzna grupa ludzi – nigdzie na świecie nie ma podobnej. To są ludzie, którzy o żywieniu człowieka wiedzą niemal wszystko. Więcej niż ktokolwiek inny na świecie. Cieszymy się, że jest nas coraz więcej i że coraz więcej jest optymalnych lekarzy - to dobrze dla całego narodu.

    Zresztą dietetycy i lekarze na całym świecie powoli zaczynają iść w tym kierunku. Będzie do proces wieloletni, jako, że to skostniałe środowiska. Myśmy weszli na tę drogę od razu i w pełni. Warto było. Dzięki temu udało się nam przywrócić zdrowie ludziom, których można już liczyć w setkach tysięcy.

    Czy, zatem, Żywienie Optymalne jest dietą absolutnie doskonałą? Zapewne nie, ale doskonalszej dotąd nikt jeszcze nie wynalazł.

Waszak

Pobierz plik zawierający artykuł