Doceńmy to!

    Aby skorzystać ze wszystkich błogosławieństw Żywienia Optymalnego istotne jest nie tylko dobranie stosownego bilansu BTW (ustalonego samodzielnie lub z pomocą dietetyka), ale również dostęp do produktów spożywczych najlepszej wartości; najlepiej przygotowanych specjalnie z myślą o ludziach stosujących Żywienie Optymalne.

    Nie zawsze, dostęp do takich produktów jest łatwy, a te pochodzące z marketów są zwykle, co najmniej, podejrzanej jakości. Wiele z nich właściwie w ogóle nie nadaje się do spożycia.

    Ponad to w takich sklepach trzeba bardzo uważać, ponieważ producenci często uciekają się do oszustw. Sam widziałem produkt opisany jako „masło”, podczas gdy z lektury składu (a któż czyta takie rzeczy?!) jasno wynikało, ze jego składnikiem był, w większość, tłuszcz roślinny, a więc dla optymalnych zupełnie niejadalny. Podobnie jest ze śmietanami. Zwykle można przeczytać, że jest stabilizowana „czymś tam”. A czym? Zwykle jest to białko roślinne, albo jakiś związek chemiczny. Ile go tam jest, żaden producent się nie chwali. Z nafaszerowanymi soją, skrobią, wodą i chemikaliami, i „wędzonymi” w substancjach chemicznych „wędlinami” spotykamy się na każdym kroku. O pieczywie nawet nie wspominam.

    I cóż z tego – wzruszy ramionami poznański Optymalny – wszak w naszym mieście mamy miejsca gdzie można kupić normalną żywność, z poprawnie naliczonymi proporcjami BTW o Specjalnej Jakości, bez dodatku jakichkolwiek nienaturalnych substancji pochodzącą z małych ekologicznych przetwórni i gospodarstw. Właśnie pojawił się w sklepie dla Optymalnych (przy ul. Krakowskiej 21) nowy, sprawdzony przez nas dostawca wyrobów nabiałowych. W 100% naturalne masło (specjalne dla Optymalnych – 90% tłuszczu!), sery i świetna śmietana są już dla nas dostępne. Są to rzeczy robione pod naszą kontrolą, czyli – bezpieczne. O fantastycznych wędlinach optymalnych już pisaliśmy, w BTP („Wędlinka z Koźminka”).

    Dla nas jest to bardzo ważne, bo dzięki dostępności takich produktów, w Poznaniu mamy nie tylko łatwiejsze i zdrowsze życie, ale przede wszystkim, sukcesy w leczeniu ludzi są większe niż gdziekolwiek indziej. Po prostu nasi lekarze i dietetycy mogą, bez problemu, zacząć żywić swoich pacjentów poprawniej niż w jakimkolwiek innym miejscu Polski.

    Bo taka jest smutna prawda. Tak łatwo dostępna żywność przygotowana specjalnie dla optymalnych jest tylko w Poznaniu. Są wprawdzie w innych miastach sklepy, które próbują wprowadzać taki asortyment, ale gdzie im tam do poznańskiego „sznytu”. Wiemy coś o tym, bo niemal, co dnia, za pośrednictwem Internetu dostajemy rozpaczliwe pytania: jestem z miasta „X” gdzie mogę to kupić? Niestety zwykle musimy odpowiadać: zapraszamy do Poznania. Chociaż ostatnio zgłaszają się do nas sklepy z różnych miast z prośbą o pomoc w zorganizowaniu takiego zaopatrzenia. Czy pomożemy? Jasne, ze tak! Ale na razie jeszcze w Poznaniu jest nam najłatwiej. Cały świat (dosłownie!) nam tego zazdrości. Doceńmy to!

Waszak

Pobierz plik zawierający artykuł