Bezimiennemu kapitaliście

    Ostatnie stulecie przyniosło ludzkości postęp cywilizacyjny, jakiego świat dotąd nie widział. Dziś, nawet człek stosunkowo ubogi korzysta ze zdobyczy, które niegdyś nie były dostępne nawet monarchom. Często nie zdajemy sobie sprawy, że telefonując do kumpla, gmerając w Internecie, oglądając mecz z satelity lub wkładając brudne gacie do pralki wykonujemy czynności, jakich, sto lat temu, nie mogli sobie nawet wyobrazić uczeni czy członkowie rodzin panujących. Nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że dobrobyt wzrósł skokowo w ciągu ostatnich 100 – 150 lat. Dobra materialne niegdyś zupełnie nieosiągalne lub dostępne jeno wybrańcom są w zasięgu naszej ręki. Łatwo, tanio, przyjemnie i powszechnie. Radzę czytelnikom wejść do dowolnego domu towarowego lub supermarketu, rozejrzeć się wokół i pomyśleć, co z tych przedmiotów było dostępne naszemu pradziadkowi? Praktycznie nic.

    I w takich miejscach należy pochylić głowę przed największymi dobroczyńcami ludzkości, twórcami materialnego dobrobytu współczesnej ludzkości – kapitalistami. To kapitaliści stworzyli pralki automatyczne, telewizory, magnetowidy, lodówki, telefony itd. To dzięki kapitalistom możemy pogadać przez "komórę" z dowolnego miejsca na świecie z innym dowolnym miejscem. To dzięki kapitalistom możemy obejrzeć na żywo, stereo i w kolorze igrzyska olimpijskie z drugiego końca ziemi albo i z księżyca. To dzięki kapitalistom możemy, co dnia zasiadać do wygodnego stołu zastawionego potrawami, o jakich królom się nie śniło, a następnie wziąć wonną kąpiel w gorącej wodzie z olejkami, mydełkami szamponami i gąbkami. Dziś możemy wsiąść w samolot na Ławicy i za godzinę wysiąść w Warszawie albo Frankfurcie a wieczorem wrócić do chaty – naszemu pradziadkowi taka eskapada zajmowała dwa tygodnie – w jedną stronę

    Powinniśmy wystawić pomnik Bezimiennym Kapitalistom – jesteśmy im to winni.

    Ale niestety – wraz z kapitalistami pojawili się socjaliści, czyli – lewica. Co dał kapitalizm ludzkości już wiemy. A co dał socjalizm? Odpowiadam – nic! Mało tego! Socjalizm (lewica) to kapitalizm, ale ze znakiem ujemnym. Kapitaliści wyposażyli nasze meble w szuflady abyśmy w nich różne rzeczy trzymać mogli. Socjaliści tych szuflad używali do łamania palców. Kapitaliści wynaleźli środki owadobójcze abyśmy mogli zwalczać karaluchy i pluskwy. Socjaliści użyli je do komór gazowych. Kapitaliści wynaleźli długopisy abyśmy mogli pisać listy i książki – lewica użyła ich do pisania donosów. Kapitaliści stworzyli telewizję ku rozrywce i edukacji narodów. Socjaliści używają ich do indoktrynacji i oszukiwania mas. Szynka to produkt kapitalizmu – kartki na mięso – socjalizmu. Liberalizm (wolność) stworzyli kapitaliści, aby ludzie mogli swoje życie czynić szczęśliwszym i lepszym. Lewica zamieniła go w libertynizm, aby szerzyć zboczenia seksualne i inne wynaturzenia.

    Tak to już jest w przyrodzie – lewica rujnuje – prawica buduje. Pamiętajmy o tym. Zawsze.

Mariusz Waszak

Pobierz plik zawierający artykuł